C# Veri çekme işlemi nasıl yapılır?

notify (538) 8 yıl önce sordu

Merhabalar,

[C#]

http://i2.wp.com/www.eta.com.tr/BABS_Yazisi_dosyalar/image002.jpg?resize=604%2C362

Resimdeki linkde görüldüğü gibi c# bu tür veri çekimi nasıl yapılır?

Datagridwivew'de denedim ama bu tür tasarımdaki gibi bir türlü veri çekemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Daha gelişmiş ve güzel görünümlü arayüz elemanları istiyorsanız 3. parti kütüphanelerden yararlanabilirsiniz:

DexExpress 140+ WinForms Controls and Libraries

Telerik UI for WinForms

InfragisticsWINDOWS FORMS CONTROLS

Datagridview burada verdiğim linklerdeki kontrollere göre daha ilkeldir.  Bunu özelleştirmeyi denemek yerine hazır kütüphanelerden yararlanın. İşiniz daha kolaylaşır. Arayüz daha hoş görünür ve daha kullanışlı olur.