CD'nin Otomatik Çalışmasını Engellemek

lion (595) 8 yıl önce sordu

Bilgisayara CD taktığımda otomatik devreye girip çalışıyor. Otomatik çalışmasını nasıl engelleyebilirim?

Toplam 1 cevap

lion (595) 8 yıl önce cevapladı

Bilgisayara CD Takıldığında Otomatik Devreye Girmesini Engellemek

Bilgisayarınıza yeni bir CD taktığınızda onun otomatik çalışması sizi rahatsız ediyorsa yapmanız gereken şunlardır

˙·٠٠•● Çözüm Önerisi ●•٠٠·˙
Başlat / Çalıştır açın gelen ekrana Regedit yazıp Tamam’a basın ve açılan ekranda aşağıdaki yolu izleyin
HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Servi ces / Cdrom
anahtarı altında sağ tarafta
AutoRun” Şeklinde bir dize bulunur Üzerini çift tıklayın değer
olarak “0” girin. Böylece CD’nin devreye girmesini engellemiş olursunuz