CD-ROM Yerini Kapatmak Ve Devre Dışı Bırakmak

emrah666 (5) 8 yıl önce sordu

cd-rom yerinin kapatırsam veya devre dışı bırakırsam bilgisayara zararı olur mu acaba? Ya da kasanın içindeki cd koyma yerindeki kabloları çıkartsam olur mu?

Toplam 1 cevap

damlakoc (1391) 8 yıl önce cevapladı

DVD/CD-ROM sürücülerini devre dışı bırakmak bilgisayarınıza zarar vermez. Ayrıca eğer istiyorsan CD-ROM kablolarını söküp yerinden çıkarabilirsin.

 DVD/CD-ROM sürücülerini nasıl devre dışı bırakılır?

  1. Denetim Masasını açın. Donanım ve Ses yazısına tıklayın.
  2. Aygıtlar ve Yazıcılar başlığı altında bulunan Aygıt Yöneticisine girin.
  3. Aygıt Yöneticisi penceresinde DVD/CD-ROM sürücüleri başlığı altında sürücünüz olacak. Sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

DVD/CD-ROM sürücülerini devre dışı bıraktığınızda taktığınız cd veya dvd bilgisayarınız tarafından görünmez. Tekrar kullanmak isterseniz aynı yol ile etkinleştirebilirsiniz.