chkdsk Komutu işe yaramıyor.

emirsafa (7) 7 yıl önce sordu

Harddisk te dosya silinmeleri yaşadığım için dün chkdsk komutunu uyguladım. işim bitince denemek için silinen dosyayı aynı yere kopyaladım ve silinmedi. Ancak akşam bilgisayarı kapatıp bu sabah açınca sanki dün hiçbir şey yapmamışım gibi aynı dosya tekrar silindi nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

CHKDSK Disk taraması problemi düzeltmediyse PC'de derin bir virüs taraması (zararlı yazılımlar taraması dahil) ve sonrasında sfc /scannow komutu işletilerek sistemde muhtemel bozulmaların düzeltilmesi çözümleri denenmelidir.

Ve problem öncesi sisteme son yüklediğin programları bir daha gözden geçirir, program listesinde ne olduğunu bilmediğin program varsa bunu/bunlarıda kaldırırsın.

Bunların hiç biri çözüm sağlamazsa Sistem Gerİ Yükleme denenebilir:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)