Chkdsk yaparken açılışta siyah ekranda kalıyor çözümü nedir?

yasuoo211 (1) 4 yıl önce sordu

Chkdsk yaparken  açılışta siyah ekranda kalıyor çözümü nedir? Sadece disk hata bölümünde oluyor.

Toplam 3 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

HDD sağlık testi ve bad sector testi yap.

yasuoo211 (1) 4 yıl önce cevapladı

MASAÜSTÜ EKRANI DEĞİL ŞİFRE EKRANI GELMİYOR KLAVYE DONUYOR HATA ONARIMI APTIĞIMDA SİYAH EKRANDA KALIYOR

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

chkdsk komutunu hangi parametreler ile kullanıyorsun?

  1. Komut ekranını yönetici olarak aç.
    Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
  2. Daha sonra komut satırında şu komutu yaz:
    chkdsk c: /r /f

    Komutta C: bölümü sen hangi diski taramak istiyorsan o olmalı. Sistem diskini tarıyorsan işlem bilgisayar yeniden başladıktan sonra devam edecektir.

Bir de takıldığı ekranın ekran görüntüsünü atarsan çok iyi olur: Bilgisayarda ekran görüntüsü nasıl alınır?