Chrome kendi kendine reklam sayfası açıyor

kullanici23238 (5) 3 yıl önce sordu

Bu gün chromeden crack oyun indirdim kurarken oyun açılmadı bende vazgeçip sildim(denetim masasından) fakat daha sonra googlede bi 5-10 dk da bşr reklam sayfası açılıyor (chrome kapalıyken bile) silip yeniden yükledim olmadı user datayı sildim olmadı ne yapabilirim(chrome sildiğim zaman bi üre windows 10 un tarayıcısı açıktı onda reklam yok) sorun sadece chromede mi yoksa vbilgisayarda da varmı format atmadan nasıl cözerim.

Toplam 3 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarına Kaspersky'ı indir ve ardından bilgisayarındaki gizli dosyaları aç ve bilgisayarını tam tara Kaspersky ile.

Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

kullanici23238 3 yıl önce

Düzeldi Sağolun

darkcrak 3 yıl önce

:) rica ederim @kullanici23238

omercik (9418) 3 yıl önce cevapladı

Sorun sadece Chrome'da olsa kaldırıp yeniden yükledikten sonra ve UserData klasörünü sildikten sonra düzelirdi. Sorun bilgisayarda diye düşünüyorum. Adware yani reklam virüsü bulaşmış olabilir.

Malwarebytes programını bilgisayarına yükleyip temizleyebilirsin. Malwarebytes böyle durumlarda en iyi sonucu veriyor.

Bu video sana yardımcı olacak: Malwarebytes 4.0 nasıl kullanılır? - Detaylı Malwarebytes anlatımı

kullanici23238 3 yıl önce

deniyeyim bi,

kullanici23238 3 yıl önce

işe yaramadı

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Crack oyun indirdiğin site adware bulaştırmış olabilir, Internet Security kullanmadığın için çok kolay bir şekilde bulaşmış, aşağıdaki programları kullan;

kullanici23238 3 yıl önce

Malware indirdim premium trial versiondan yaotım her şeyi tetemizledim diğer programıda yukleyeyim

kullanici23238 3 yıl önce

ikisi aynı değil mi ?

kullanici23238 3 yıl önce

adwcleaner indirince normal malware açılıyor ve yine aynı bişe fark etmedi

kullanici23238 3 yıl önce

yok işe yaramadı