chrome://plugins Bu siteye ulaşılamıyor hatası

murat (12492) 7 yıl önce sordu

Google Chrome'da chrome://plugins kullandığımda  Bu siteye ulaşılamıyor chrome://plugins/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir. ERR_INVALID_URL

hatası alıyorum. chrome://plugins Bu siteye ulaşılamıyor hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

chrome://plugins ile eklentilere erişmek Google Chrome 57+ sürümünden itibaren kaldırıldı. Yani kısaca artık chrome://plugins ifadesini kullanamayacağız, chrome://plugins yazıldığında eklentilerin açılmaması normal bir durum.

chrome://plugins artık çalışmayacak fakat adres satırına chrome://settings/content/ yazarak Adobe Flash Player gibi bazı eklentilere erişmek mümkün.

chrome://settings/content/ yazdığınızda ekrana gelen bölümde Flash başlığı altında flash ile ilgili seçeneklere ulaşabilirsiniz.

chrome://plugins kaldırıldı fakat bu bazı eklentilere erişmek ile ilgili sorunlara yol açtı. Belki ilerleyen zamanlarda bu özellik yeniden Chrome'a eklenebilir. Bununla ilgili pek çok kullanıcı şikayeti mevcut.