Chromium ve Chrome farkı nedir?

gaxo (15) 6 yıl önce sordu

Chromium 66 sürümüne güncelleme almış fakat Chrome, hala 63 sürümünde.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Chromium, Chrome'un altyapısını oluşturan açık kaynak kodlu bir tarayıcı projesidir. Google Chrome, Chromium açık kaynak projesini kullanarak geliştirilmiştir. Hatta Opera'nın da geliştirilmesinde Chromium altyapısından faydalanılmıştır. Opera hakkında sayfasında en aşağı bölümde görebilirsin.

gaxo 6 yıl önce

Yani altyapısını falan mı kullanıyor?

omercik 6 yıl önce

Evet tam olarak öyle. Chromium, Chrome'un altyapısıdır diye düşünebilirsin. @gaxo