Corona virüsünden korunmak için ne yapmam gerek?

darkcrak (5170) 4 yıl önce sordu

Corono virüsü Türkiye'ye geldi mi?

Ellerimi kaç saniye yıkamalıyım?

İnternet'den bir şey almalı mıyım?

Corono virüsünün ne zaman çözümü bulunur?

Corono virüsünden korunmak için ne yapmam gerekiyor?

Telefonumu temizlemeli miyim?

Bilgisayarımı temizlemeli miyim?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Corono virüsü Türkiye'ye geldi mi?

Geçtiğimiz hafta Sağlık bakanlığı tarafından Türkiye'ye corona virüsünün geldiği ve 1 kişide bulunuğu açıklanmıştı ve o günden bu güne 18 kişide görünmüş Türkiyede ve bu kişileri direk karantina'ya aldılar. Bu durum da okulların 1 hafta tatil ve 1 hafta EBA'dan canlı eğitim ayrıca TRT'den de canlı olarak eğitim alacaz.

Ellerimi kaç saniye yıkamalıyım?

Sağlık bakanlığının'da açıkladığı üzere elimizi 20 saniye boyunca sert şekilde yani elimizi nasıl yıkamamız gerekiyorsa öyle yıkamamız gerektiğini açıkladı.Ellerimizi dejenfekte etmeliyiz arada bir.

İnternet'den bir şey almalı mıyım?

Bu durum hakkında hiç bir bilgim yok fakat alırsanız bir şey olmaz diye biliyorum çünkü içi kapalı ve paketin içinde oluyor ürünler.

Bu konu hakkında hiç bir bilgim yok yine diyorum

Corono virüsünün ne zaman çözümü bulunur?

Bir habere göre 1-2 haftaya insanlar üzerinde geliştirdikleri aşıları deneyecekler.

Haber böyle diyor ben değil doğru mudur tartışılır

Corono virüsünden korunmak için ne yapmam gerekiyor?

  1. Ellerimizi sürekli yıkamalıyız sabun ile
  2. Elimiz ile bir yere dokundukdan sonra azımıza,gözümüze ve yüzümüze süremememiz gerekiyor ayrıca ellirimizi yıkayıp yemek yiyelim veya atıştırmalık.
  3. Telefonumuzu temizleyelim ıslak mendil ile
  4. Dişlerimizi fırçalayalım.
  5. En çok hava yolu ile geldiği için burnumuzu sürekli temiz tutalım yani içini.
  6. Arkol içmeyelim "Bir çok kişi iyi geliyor diyor fakat arkol sağlığa zarar"
  7. Sağlıklı gıdalar yani meyve sebze yiyelim.
  8. Toplu alanlarda çok fazla bulunmayalım yani AVM,Kıraat hane,Çay ocağı ve kapalı alanlardan uzak duralım.
  9. Evinizi sık sık havalandırın.
  10. Aynı bardaktan su içmeyin veya bir şey yemeyin

Telefonumu temizlemeli miyim?

Telefonumuzu günde 70-80 kere elliyoruz ve mikroplar da en çok telefonda çoğalıyor bu sayede bu yüzden telefonumuzu sürekli günde 3-5 kere telefon temizleme mendilleri veya spreyleri ile temizleyelim internet'den bula bilirsiniz ne yapacağınızı hangi ürünü kullanacağınızı.

Bilgisayarımı temizlemeli miyim?

Bilgisayarımızda en çok klavye ve mauseyi elliyoruz ve bu da mikropların daha çok olmasını sağlıyor bu yüzden bilgisayarımızın klavyesini ve mausenizi temizlemeniz gerekiyor.

Nasıl?

Bir mendil al ve kolanya dök bunu da klavyenizi ve mause nizi temizleyin fakat klavyenin içine su kaçırkayın ayrıca bilgisayarınız kapalı iken bu işlemi yapın.

Ek bir bilgi duyar veya aklıma gelirse ekleyeceğim Ayrıca Corona virüsünün çözümü bulunursa  Uzmanim.net , Gazete veya haberlerden öğrene bilirsiniz.

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Telefon, bilgiyar ve tabletleri üzerinde 80 derece yazan kolonyalar ile temizleyebilirsiniz. Virüs 70-80 derecelik kolonyalarda ölüyormuş. Özellikle klavyelerinizi kaıt havlu ve kolonya ile temizleyebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat edin.  Bolca dökmeyin ki klavyenin içine girmesin. Eğer fazla koyarsanız ve klavyeye akarsa panik yapmatın alkol uçucu olduğu için kısa sürede o alan kuruyacaktır.

darkcrak 4 yıl önce

Aynen öyle Hakan bey :)

hakan 4 yıl önce

teşekkür ederim @darkcrak bey

darkcrak 3 yıl önce

Telefonu direk kolonya'nın içine koyalım dezenfekte olsun Hakan bey :)

darkcrak 3 yıl önce

Çalışır çalışmaz sonuçta temizlenir :DD