CPU %100 KULLANMA

rialx (22) 3 yıl önce sordu

Cpu %100 oluyor ve donma yapıyor %50nin altına da düşmüyor ne yapmam lazım? Virüs olabilir mi?

rialx 3 yıl önce

Sorun düzeldi teşkkürler

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

1.Çözüm:

Bilgisayarını Mallwarebytes ile tara ve çıkan virüsleri temizle.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

2.Çözüm:

Eğer bilgisayarında virüs yok ise COMODO Registry Cleaner ile regeditteki gereksiz öğeleri temizle bende işe yaramıştı.

COMODO Registry Cleaner nedir? Nasıl kullanılır?

3.Çözüm:

Eğer bilgisayarında oyun oynarken bu kadar CPU harcıyor ise normal ayrıca video vs. de izliyorsan böyle sonuçlar alabilirsin.

4.Çözüm:

Bilgisayarın güncel değil ise Windows update ile güncellemeyi dene bana sorarsan.

5.Çözüm:

Temiz ön yükleme yapmanda fayda var yani temiz ön yüklemeyi yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Oyunda mı %100 yoksa boşta mı ?

Görev yöneticisini açıp İşlemler kısmından CPU'ya tıklayıp görev yöneticsinin fotoğrafını atarmısın ?

Bu şekilde.

rialx 3 yıl önce

tarayıcı açıkken

hydra 3 yıl önce

Görev yöneticisinin fotorğafını atarmısın ?