CPU kullanımı %100

kullanici782393 (1) 8 yıl önce sordu

Merhaba değerli arkadaşlar bilgisayarımdaki donma sorununu çözmek için Emrah Yılmaz arkadaşımız bana yardımcı oldu, çok teşekkür ederim kendisine. Ama biraz daha derine indim ve bu sorunun kaynağını bulmaya çalıştım ve buldum. Bilgisayarın donma sebebi CPU kullanımının %100 olmasıymış. Düşürmek için ne yaptıysam olmadı. Önceden böyle bir sorun yoktu. Acaba neden kaynaklı olabilir? Daha bu sabah format attım.Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

brsozl 8 yıl önce

Bilgisayarının teknik özelliklerini ve işletim sistemini yazabilir misin? Ek olarak yardımcı olmam için Görev Yöneticisi üzerinden hangi uygulamanın işlemciye yük bindirdiğini de belirtmen gerekiyor.

kullanici782393 8 yıl önce

istersen pcye baglan olurmu

brsozl 8 yıl önce

Buradan yardımcı olalım. Olmaz ise en son çare bağlanırız.

kullanici782393 8 yıl önce

i5 islemci 500 gb hardıssk 4 gb ram sımdı ram dıgerlerıne bılgısayar baklan bak sıtersen hangılerıdırn degısıyor cunku

Toplam 1 cevap

adana01 (1) 8 yıl önce cevapladı

Bunun sebebi bilgisayarınızda virüsten kaynaklanıyor.Malwarebytes Anti malware programını yükle.Onunla bilgisayarı tarat sonra bilgisayarı yeniden başlatıldıktan sonra düzeliyor.

kullanici782393 8 yıl önce

yaptımda olmadı galıba ama tekrardan yaparım