cpuminer-gw64.exe nedir, virüs mü?

hakan (15424) 8 yıl önce sordu

Görev yöneticisinde cpuminer-gw64.exe adında bir dosya var ve CPU'yu %100 kullanıyor. Bilgisayar kasıyor.

cpuminer-gw64.exe nedir?

cpuminer-gw64.exe virüs mü?

cpuminer-gw64.exe nasıl kaldırılır?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Cpuminer-gw64.exe nedir?

cpuminer-gw64.exe bitcoin denilen sanal para oluşturan bir uygulamadır.
cpuminer-gw64.exe işlemci kaynaklarını fazlası ile tüketir. Bu yüzden bilgisayarınız aşırı yavaşlar.

Bu program yüzünden işlemci %100 kullanılır. cpuminer-gw64.exe uygulamasını siz yüklemiş değilseniz
muhtemelen bir olası istenmeyen program tarafından gizlice yüklenmiş demektir.

Saldırganlar sizin bilgisayarınızı kullarak Bitcoin denilen sanal para üretmeyi hedeflemektedirler.

Cpuminer-gw64.exe virüs mü?
cpuminer-gw64.exe teknik olarak virüs değil. Ama bilgisayarınıza zarar veren bir program.
Özellikle işlemci ve grafik kartı işlemcisini yoğun şekilde kullanarak oyunlarda ve
normal çalışmada bilgisayarın kasmasına sebep olur.
cpuminer-gw64.exe uygulamasının çalıştığını bilgisayarınızdan gelen aşırı fan sesinden anlayabilirsiniz.
cpuminer-gw64.exe çalışırken bilgisayarınızın işlemcisi aşırı ısındığı için fanınız çok çalışır ve ses yapar.

Cpuminer-gw64.exe kaldırma

  1. cpuminer-gw64.exe uygulamasını kaldırmak için
  2. Denetim Masası > program ve özelliklere gidin.
  3. CPU Miner uygulamasını bulun ve kaldırın.

cpuminer-gw64.exe  bilgisayarıma zarar verir mi?
cpuminer-gw64.exe  bilgisayarınızda işlemci ve diğer donanım birimlerini aşırı kullanır
bu da bilgisayarın aşırı ısınmasına sebep olur.
Aşırı ısınma elektronik cihazlara büyük zarar verir.
Bu sebepten kesinlikle cpuminer-gw64.exe uygulaması bilgisayardan silinmelidir.

Daha sonra mutlaka bilgisayarda zararlı yazılım taraması yapın:

  1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
    Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

  2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
  3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
    Adwcleaner nedir nasıl kullanılır