Crypt0L0cker virüsü

sezgin4189 (1) 7 yıl önce sordu

Merhabalar,

Akbank hesap özeti adı altında gelen bir maili tıklamam adına bilgisayarım ve bilgisayara takılı harddiskteki tüm dosya,fotoğraf vb.uzantilari bozulmuştur.Cözümü varmıdır ?Çözümünü bilen arkadaşlardan destek rica ederim.

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Şuanda piyasada çok çeşitli Cryptolocker türü olan virüs var.Virüslerde farklı şifreleme türleri ve uzantılar kullanılabiliyor.Ayrıca her virüs şifrelediği bilgisayarda HELP_Recover_Files_.html gibi bilgilendirici yazılar içeren dosyalar olacaktır.

Bilgisayarınızdaki dosyaların uzantılarını ve şifreli bilgisayarınızda bulunan HELP dosyalarının içeriğini buraya atabilir misiniz?