csrss.exe ve conhost.exe Kullanıcı adı görünmüyor

burak06 (1) 6 yıl önce sordu

Görev yöneticisinden baktığımda bu exe ler bu şekilde görünüyor. Bilgisayarımda keylogger olduğunu düşünüyorum. Zemana Antilogger programı ile tarattım ama hala böyleler. Ne yapmamı önerirsiniz?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

csrss.exe ve conhost.exe Windows sistem uygulamalarıdır.

Görev Yöneticisinde kullanıcı bölümünde isim yazmaması bunları virüs ya da keylogger yapmaz.

Windows 7, Windows 8, Windows XP gibi bir işletim sistemi kullanıyorsan o sayfada bulunan "Tüm kullanıcı işlemlerini göster" butonuna tıkladığında kullanıcı adları görüntülenecektir. Görünmüyorsa bile bu virüs anlamına gelmiyor. Virüsleri ve keyloggerları bu şekilde anlayamazsın.

Önerim farklı antivirüs programları ile tarat:

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?