CSS font özelliğinin kısa yazımında (shorthand) iki ölçü tanımlama ne anlama geliyor?

ergin (2539) 10 yıl önce sordu

Bazı CSS dosyalarını incelediğimde font özelliğinı kısa olarak (shorthand) iki ölçü girilerek aşağıdaki gibi yazıldığını görüyorum:

font: 14px/30px

font özelliğinin yukarıdaki gibi iki ölçü değeri ile yazılması ne anlama geliyor?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı
font: 14px/30px

gibi Css font özelliğinin kısa yazımında (shorthand) çift ölçü kullanımdaki değerlerin anlamı şu şekildedir:

font-size: 14px;
line-height: 30px;

Font özelliğinin kısa yazılımda (shorthand) ilk değer Font boyutudur (font-size). Diğer ölçü satır yüksekliğidir (line-height).