Css ile bir list elemanının üzerine gelindiğinde fare imlecini el şekline nasıl getiririm?

ergin (2539) 10 yıl önce sordu

Aşağıdaki gibi bir HTML Listem var.

<ul>
  <li>İstanbul</li>
  <li>Ankara</li>
</ul>

Fareyi liste üzerine götürdüğümde cursor, imleç el şeklinde sanki link varmış gibi görünsün istiyorum. Bunu CSS ile nasıl yaparım?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

CSS ile herhangi bir HTML elemanı üzerine gelindiğinde El şekilinde fare imlecinin değişmesini istiyorsanız CSS Cursor özelliğine pointer değerini vermelisiniz.

li { cursor: pointer; }

Yukarıdaki örnekte HTML li etiketlerinin üzerine gelindiğinde fare imleci el simgesi şeklinde görünecektir.