CSS ile resim küçültmek ?

fenerbahce (107) 10 yıl önce sordu

CSS de div background olarak koyduğum resim div'in genişliğinden ve yüksekliğinde büyük olduğu için resim kesik, kırpılmış gözüküyor. CSS ile resim kesilmeden kırpılmadan resmi nasıl küçültebilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

CSS ile resim boyutlandırmayı background-size ile yapabilirsiniz. background-size kullanımı ile ilgili daha önce paylaştığım cevabı kullanarak yapabilirsiniz.

CSS3 background-size özelliği ile resim boyutlandırma nasıl yapılır?

fenerbahce 10 yıl önce

cevabınız için çok teşekkürler.