CSS ile ziyaret edilen sayfa bağlantılarına (linklere) nasıl şekil verilir?

fenerbahce (107) 10 yıl önce sordu

CSS ile ziyaret edilen sayfa bağlantılarına (linklere) nasıl şekil verilir?

Toplam 1 cevap

ergin (2539) 10 yıl önce cevapladı

İnternet tarayıcıları daha önce ziyaret ettiğimiz sayfa bağlantılarını ön belleğinde tuttukları için ön belleği silmediğimiz müddetçe hafızasında kalmaktadır. CSS ile daha önce ziyaret ettiğimiz sayfa bağlantılarının stilini değiştirebilme imkanı sunmaktadır. Bu şekilde kullanıcılara bu bağlantıyı daha önce ziyaret ettiniz bilgisini verebiliriz.

Bunun için aşağıdaki kod bloğunu uygulamanız yeterli olucaktır.

a:visited {
    color:#ff0000;
}