Css text-transform:uppercase türkçe karakter sorunu

acemiadam (220) 5 yıl önce sordu

Merhaba, yeni yeni CSS öğrenmeye çalışıyorum.  CSS'de küçük harfleri büyük yapan text-transform:uppercase kullandığımda Türkçe karaklerler ile ilgili sorun yaşıyorum. Örneğin i harfi I olarak görünüyor. Ü harfi U şeklinde çeviriliyor.

 text-transform:uppercase Türkçe karakter desteklemiyor mu? Sorunu nasıl çözerim. Teşekkürler.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

HTML belgende <html> etiketine lang özelliğini ekle değer olarak da tr ver. Kodun aşağıdaki gibi olmalı:

<html lang="tr">

Bunu yaptığında CSS ile text-transform: uppercase kullandığında Türkçe karakterlerde sorun yaşamayacaksın.