Css uppercase türkçe karakter sorununun çözümü nedir?

alattin (16999) 5 yıl önce sordu

CSS'de  uppercase kullandığımda Türkçe karakterler kayboluyor. Örneğin İ harfi I olarak görünüyor. Css uppercase türkçe karakter sorununun çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

CSS'de Uppercase Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız bunun çözümü oldukça basit. CSS Uppercase Türkçe karakter sorununun çözümü için HTML dosyasını düzenlelemeniz gerekiyor.

HTML dosyanızda <html> etiketini bulun ve <html> etiketini şu şekilde düzenleyin:

<html  lang="tr">

html etiketine lang özniteliği ile birlikte tr değerini atadığınızda artık belge diliniz Türkçe olacaktır. Bu şekilde CSS Uppercase Türkçe karakter sorununu çözebilirsiniz.