D diskini silip c ye ekleyip tek disk yaparsak sshd performansı artar mı ?

burak10327 (1) 7 yıl önce sordu

başlıktada belirttiğim gibi bu durum performans açısından katkı sağlar mı asıl merak ettiğim chrome sorunumdu onu hala çözmüs değilim belkide bu sepeten dolayı düzelmiyorum

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Tek bölümlü disk demek istedin herhalde (Zaten tek diskin var senin.. İki bölümlü ama tek disk). Performansa ya hiç etki yapmaz yada farkedilemeyecek kadar az etkisi az olur.

Bir diskte en az iki bölüm olması her zaman tercih sebebi olmalıdır, bu bir avantaj olur. Zira bir bölüm zaten işletim sistemi (windows) yüklüdür. Sonraki bölüm veya bölümler ise işletim sisteminden bağımsız mevcudiyetlerini muhafaza ederler ve arşiv vb saklanması/korunması gereken dosyaları barındırma fonksiyonu sağlayarak bir çeşit "güvenli" depo görevini yerine getirirler. Böyle oluncada PC'de işletim sisteminin (windows'un) çökmesi hallerinde yine bazı usuller ve araçlarla bu bölüme/bölümlere, bu bölümlerdeki dosyalara ulaşma imkanı olur. Eğer tek diskli bir sistem olursa bu imkan sağlanamaz; çöken windows ile birlikte sabit diskteki bütün bilgiler ve dosyalar kaybedilmiş olur (Bu halde işletim sistemini yeniden yüklemek için sabit diskin bütününün biçimlendirilmesi gerekecektir)

burak10327 7 yıl önce

anladım teşekkür ederim

temmuz 7 yıl önce

:) @burak10327

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

D diskini silip c ye ekler seniz sadece C sürücü GB Boyutu artar onun dışında bir faydası olamz

chrome sorunu için bu şekilde bir işlem hiç bir işe yaramaz

Chrome sorunu olarak başlık açasaydınız sorun bu ise  nedir sorun

burak10327 7 yıl önce

bununla ilgili başlık açtım ancak bir çözüme kavusmadı... Sorun su chromeyi yükledim flas playeri vs etkinlestirdim dıgıturk playden maç seyredicem açıyorum yayını görüntü akıcı değil takılmalar oluyor suan yandex kurdum yandexte öyle bir sorun yok chromede ne denediysem olmadı ha birde bilgisayarı ilk açıp direk yayını açtığım zaman nadirde olsa görüntü akıcı olabiliyor

candan 7 yıl önce

chrome ayarlarını kökten sıfırlayın bakalım