Datalist ile veritabanından çekilen veriyi alana göre sıralama sorunu

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba,

Select so.SoruId,Soru,Cevap,Aciklama,UserId from Soru s, Cevap c, Sonuc so Where so.SoruId=s.Id and so.CevapId = c.CevapId order by c.CevapId

kodu ile verilerimi çekiyorum ancak karışık sırayla getiriyor. Neler denedim, olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Datalist ile sıralama için bir örnek paylaşıyorum, test ettim sorunsuz sıralama yapıyor. Kendi kodlarınızı bununla karşılaştırarak hatayı bulabilirsiniz.

Webform1.aspx.cs

using System;
using System.Data.SqlClient;
using System.Data;

namespace WebApplication2
{
    public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
    {

        protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            SqlConnection con = new SqlConnection("Server=.\\Sqlexpress; Database=Soru; Integrated Security=SSPI");
            SqlDataAdapter adp = new SqlDataAdapter("Select so.SoruId,Soru,Cevap,Aciklama, UserId from Soru s, Cevap c, Sonuc so Where so.SoruId=s.Id and so.CevapId = c.CevapId order by userId", con);

            DataSet ds = new DataSet();
            adp.Fill(ds);
            DataList1.DataSource = ds.Tables[0];
            DataList1.DataBind();

        }

Webform1.aspx

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="WebApplication2.WebForm1" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
    <title></title>
</head>
<body>
    <form id="form1" runat="server">
    <div>

    </div>
        <asp:DataList ID="DataList1" runat="server">
            <ItemTemplate>
                <p><%#Eval("SoruId")%> - <%#Eval("Cevap") %></p>
            </ItemTemplate>

        </asp:DataList>
        <asp:Button ID="Button1" runat="server" OnClick="Button1_Click" Text="Button" />
    </form>
</body>
</html>

Vb.net mi yoksa C# ile mi kodunuzu yazıyorsunuz bilgi vermemişsiniz. Ben  SqldataAdapter ve C# ile Datalist sıralama örneği paylaşıyorum.

SqlDataAdapter içinde bulunan Sql ifadesinde yapacağınız order by değişiklikleri sıralamayı doğrudan etkileyecektir.

paristanbulima (228) 8 yıl önce cevapladı

merhaba,

c# ile çalışıyorum. kodları karşılaştırdım, fark yok. veritabanında sorguyu çalıştırdığımda problem yok :/