Debian Wheezy de Hosts Dosyasında Değişiklik Yapmak ?

feritarslan (303) 10 yıl önce sordu

Linux un debian sürümünü kurdum youtube a girmek için hosts dosyasında bazı değişiklikler yapmak istiyorum diğer sürümlerde kolayca yapıyordum ama bunda bir türlü yapamadım nasıl yetki verebilirim kendime gerçi yetki verdim ama yine olmadı nasıl yaparım bu işi sayın uzmanlar.

Toplam 1 cevap

feritarslan (303) 10 yıl önce cevapladı

eve çözümü buldum terminale şu komutlaru yazıyoruz.

''su -''  bunu yazdıktan sonra parolamızı yazıyoruz ve root oluyoruz daha sonra,

''gedit /etc/hosts'' yazdıktan sonra ışık hızı ile açılıyor dosyamız kaydet seçeneğide aktif oluyor.

NOT: tırnakları yazmayın içindekileri yazın sadece.