DEP Data Execution Prevention (Veri Yürütme Engellemesi) nasıl kapatılır?

murat (12492) 10 yıl önce sordu

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), bilgisayarınızın virüslerden veya diğer güvenlik açıklarından zarar görmesini engellemeye yardımcı olabilen bir güvenlik özelliğidir. Zararlı programlar, Windows ve diğer yetkili programlar için ayrılmış sistem belleği yerlerinden kod çalıştırmayı (yürütmek olarak da bilinir) deneyerek Windows'a saldırmayı deneyebilir. Bu tür saldırılar programlarınıza ve dosyalarınıza zarar verebilir.

DEP, programların sistem belleğini güvenli şekilde kullanmasını sağlamak için programları izleyerek bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olur. DEP bilgisayarınızdaki bir programın belleği hatalı kullandığını belirlerse, programı kapatır ve sizi uyarır.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

Data Execution Prevention (Veri yürütme engellemesi) kapatmak için

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut istemi ni sağ tuşla tıklayın. Yönetici olarak çalıştırseçin.

bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

yazın ve enter'a basın.