DirectPlay nedir?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Bir oyun yüklerken, windows, uygulamayı çalıştırabilmeniz için şu özelliğin yüklenmesi gerekli dedi. Özelliğin adı da DirectPlay. Bende yükledim. Bir şey olur mu?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

DirectPlay Microsoft tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Özellikle mutiplayer oyunlarda veya sohbet uygulamalarında kullanılır. Microsoft DirectPlay aslında artık geliştirmesi durdurulmuş bir teknoloji. DirectX 9'a ait bir bileşen.

Fakat bazı oyun veya uygulamalar hâlâ bunu kullanıyor olabilir. Bir zararı yoktur. Bilgisayarına bir zarar gelmez.