disable print screen

hikmety (50) 10 yıl önce sordu

merhabalar,

web sayfasında print screen (ekran görüntüsü) alınmasını önlemek mümkün müdür? Ve yapılabiliyorsa nasıl yapılır? Bilgi verirseniz sevinirim.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Ekran görüntüsü almak bir sistem özelliğidir veya 3. parti bir yazılım ile yapılabilir.

Sorunuzun kısa cevabı: Maalesef mümkün değildir. Dileyen herkes bir web sitesinin ekran görüntüsünü alabilir.

Tuş ile almasını bir şekilde engelleseniz (diyelimki javascript ile print screen tuşunu kapatabildiniz),  Ekran Alıntısı Aracı gibi programların kullanılmasını, bir web sitesi için engelleyemezsiniz.

hikmety 10 yıl önce

teşekkürler...