“Disk alanından kazanmak için sürücüyü sıkıştırmak” ne demek ve bilgisayara ne faydası var ?

mat7 (341) 7 yıl önce sordu

“Disk alanından kazanmak için sürücüyü sıkıştırmak” ne demek ve bilgisayara ne faydası var ?

Toplam 1 cevap

ardaq (-85) 7 yıl önce cevapladı

disk sürücüsünde sıkıştırılma yapılır mesela dosyaları sıkıştırdığınızda bilgisayarınızda 1 gb kalmışsa 2 gb oluyor

Pekte disk sürücüsünü sıkıştırmasını önermeyiz çok ihtiyacınız varsa bunu yapmanızı öneririz.Ama bazıları disk sıkıştırma olayını önermektedir bu kişiden kişiye göre değişebilen bir şeydir.disk sıkıştırmayı isterseniz bir deneyebilirsiniz ama zararada uğrayabilirsiniz bilgisayardan fazla verim alamassınız

mat7 7 yıl önce

Teşekkürler . Ne gibi zararı olabilir ?