Disk biçimlendir hatasının çözümü nedir?

151515 (11) 6 yıl önce sordu

Bende 16 GB'lık bir adet USB bellek var. Bilgisayara takıyorum hemen "biçimlendir" yazısı geliyor, iptal diyorum "bunu kullanabilmek için biçimlendirmeniz gerekmektedir" diyor. Tamam bellek umurumda değil ama baya resimler falan vardı içinde, onları kurtarmak istiyorum. Ne yapabilirim?

    Toplam 1 cevap

    omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

    CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "chkdsk G: /f" komutunu yazıp diskteki hataları onarmayı dene.

    NOT: G harfi yerine flash diskinize hangi harf atanmışsa onu yazman gerekiyor.

    Bunun yerine eğer istersen biçimlendirilen diskten veri kurtarma da yapabilirsin. Bu konuda çok başarılı veri kurtarma yazılımları mevcuttur. Onlardan birisi Active UNDELETE adlı programı sana tavsiye edeceğim. Bulabildiği her türlü dosyayı kurtarmaya çalışır. Tarama biraz uzun sürer ama beklediğine değecektir.

    Active UNDELETE: http://download.cnet.com/Active-Undelete/3000-2248_4-10125714.html

    151515 6 yıl önce

    Ya tam şimdi biçimlendir dedim ve siteye girmiştim. :((

    omercik 6 yıl önce

    Mesajımı düzenledim, tekrar bakarsın @151515

    151515 6 yıl önce

    10 dakikadır yüzde 1'de ama 2 dosya bulduğunu yazıyor. :((

    151515 6 yıl önce

    Size nasıl dua etsem az ya 500 küsür resim buldu çok sevindim deniz, ankara resimleri hepsi çıktı. Çok sağ olun çözüm bulamasaydım bellek çöp olup o resimler gidecekti

    151515 6 yıl önce

    Hocam son bir sorum kaldı hepsi tamam çıktı ama nasıl kaydedeceğim bunları geri alacağım birde resimlerin üstünde yazı yazıyor

    omercik 6 yıl önce

    Orada recover diye bir buton olması gerek, ona tıklarsın ve kaydedilecek yeri seçersin. Yazıya gelince, muhtemelen ücretsiz sürümü olduğu için programın ismi çıkıyordur. Ücretli sürümünde böyle bir şey yoktur tahminimce @151515

    151515 6 yıl önce

    Hocam 1 MB limit varmış üstü için lisans anahtarı istiyor :// 1 MB altındaki fotoğrafları indirdim yazı gitmiş ama orada yazılı gösteriyor

    temmuz 6 yıl önce

    Recuva kullan: https://www.gezginler.net/indir/recuva.html @151515