Disk bölümleme zararlı mıdır?

egesacinti (39) 3 yıl önce sordu

SSD diskimi bölüp birine linux kurmak istiyorum. Disk bölümleme zararlı mıdır?

Toplam 2 cevap

ilkaybaki16 (572) 3 yıl önce cevapladı

Disk bölümleme zararlı değil, zararlı olsaydı herkes bölmezdi. Anladığım kadarıyla pc'ni linux işletim sistemi yüklemek istiyorsun, sana tavsiye vereyim, Windows içinde virtualbox ve vmware'ye linux kurarak Windows içinde linux kullanabilirsiniz, linux beğenmezseniz Windows'a geri dönmek için uğraşmazsın.

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Disk bölümlemek zararlı bir işlem değildir.  Fiziksel bir alet üzerinde yazılımsal bir işlemdir. SSD ya da HDD fark etmez diske bir zararı yoktur.