Disk hataları onarılıyor.Tamamlanması bir saatten fazla sürebilir.

mahmut47 (1) 5 yıl önce sordu

Windows 10 kullanıyorum sabah açtığımda pc de bişey yoktu akşam açdığımda açılmadı  1 2 yazıdan sonra Disk hataları onarılıyor.Tamamlanması bir saatten fazla sürebilir dedi.3 saat oldu daha beklicemmi ?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Bu işlem oldukça uzun sürebilir. İşlemin süresi diskin boyutuna, doluluk oranına ve diskteki sorunlara göre değişir. Bazen 1 bazen  6 saat sürebilir. Beklemende kesinlikle fayda var.

Diskin dosya sisteminde hatalar oluşmuş olabilir. Bu işlem genelde normal olmayan yollardan kapamalarda ortaya çıkar. Örneğin elektrik kesintisi.

mahmut47 5 yıl önce

6 saati de geçiyor öyle bekliyom boş yere mi bekliyom ?

hakan 5 yıl önce

@mahmut47 boş yere beklemiyorsun. İşlem yapıyor ama dediğim gibi bu işlem diskinin boyutuna, diskteki hasara, doluluk oranına göre uzun sürebiliyor. Gece açık bırak sabaha biter.