Disk yazma korumalı hatası

eray1965 (11) 8 yıl önce sordu

Harici harddiskimi biçimlendimek istediğimde disk yazma korumalı bu hatayı veriyor internette aradım ama çözüm sağlamadı hiç biri

Toplam 4 cevap

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

Bu sayfamızdan "Disk yazma korumalı hatası" sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

candan (4301) 8 yıl önce cevapladı

1)altarnatif

başlat+ CMD  yönetici olarak aç aşadaki komutları sırasıyla gir her komuttan sonra entr bas
1)  diskpart
2)  list disk
3)  select disk 1
4)  attrlbute disk clear readonly

 yukardaki işlemlerden sonra korumalı olan disk içi silinecektir

2) altarnatif

başlat+ aygıt yöneticisi + (disk sürücüleri) buna tıklat

burdan sizin korumalı olan diskinizi görebilirsiniz üzerine tıklat ve yukarda üzrinde kırmızı çarpı olan sekmeye

tıklat ve sil de silindikten sonra tekrar geri getirmek için yukarda simgeler var en sağdakine tıklatın ve yine gelecektir kolay gelsin

eray1965 (11) 8 yıl önce cevapladı

bu hatayı verdi en son denileni yaptığımda

candan 8 yıl önce

2) altarnatif başlat+ aygıt yöneticisi + (disk sürücüleri) buna tıklat burdan sizin korumalı olan diskinizi görebilirsiniz üzerine tıklat ve yukarda üzrinde kırmızı çarpı olan sekmeye tıklat ve sil de silindikten sonra tekrar geri getirmek için yukarda simgeler var en sağdakine tıklatın ve yine gelecektir kolay gelsin

candan 8 yıl önce

yine olmassa yazın yardımcı oluruz

sayilirdogus (1) 8 yıl önce cevapladı

merhaba, benim kullandığım usb 2.0 samsung passport tip harddiskim yatığım yapılandırma çalışması sonrası defoorme oldu ve bir şekilde yazmaya karşı korumalıdır uyarısı aldım sayısız programve türkçe forumlarda yazan bilhassa HKEY_ töntemleri denedim sonuç başarısız oldu şimdi size bu sorunu yaşayanlar için bir rus hacker sittesinde bulduğum denediğim ve çalışan bilgiyi aktaracağım

başlat menüsüne geliyoruz ve "command" yazıp enter layarak kod dizimini açıyoruz

ardından bitişik şekilde "diskpart" yazıp enter e basıyruz.

eğerki windows güvenllik uyarısı verirse evet tuşu ile onaylıyoruz

açılan yeni koddizimi penceresine "list volume" yazıyoruz ve entere basıyoruz.

kısa bir süre içinde makinadaki bütün gizli ve yerel diskler görünüyor her diskin karşısında volume 1, volume 2, diyerek listeleniyor ve muhtemelen hata aldığınız hdd nin karşısında da RAW yazıyor.

şimdi yapacağımız işlem

"select volume #" yazılacak # yerine hata aldığımız hdd nin volume numarası yazılcak mesela select volume 5" gibi ve entere basacağız.

bize volume selected cevabı gelecek ardından,

"attributes disk clear readonly" yazacağız ve entere basacağız bu şekilde pencere bir süresize yanıt vermeybilir endişelenmeyin pc nin hızına göre bir miktar beklemelisiniz ben 2 dakkia bekledim.

-tekrar kod satırı aktif hale geldiyse.

"exit" yazıp enterlayıp çıkacağız

hepsi bukadar sorun olursa.

sayilirdogus@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.