Diskpart, clean işlemini yaparken "DiskPart has encountered an error: Erişim engellendi" hatası nasıl çözülür ?

emrekagan (3) 7 yıl önce sordu

USB belleğimi formatlamak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Diskpart'ı çalıştırıyorum. Seçtiğim diske "clean" diyorum. Resimdeki gibi "...Erişim engellendi." hatası veriyor. Tekrar "clean" yapıyorum. Sorunsuzca temizliyor. Resimdeki gibi format işlemini gerçekleştirebiliyorum. Başka USB belleklerle de denedim aynı hatayı veriyor. Bir şeyleri eksik mi yapıyorum ?

Toplam 2 cevap

emrekagan (3) 7 yıl önce cevapladı

Kendimce bir yöntem bularak resimdeki gibi yaptım. Sorunum çözüldü.

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

USB belleğinize format atmak istyorsanız usb belleğinizi bilgisayara takın bilgisayarıma tıklatın burda sürücüleri görürsünüzusb belleğniz üzerine sağ tıklatın biçimlendir tıklatınız gelen uyarıya evet tıklatınız biçimlenir böylece format atmış olursunuz programla yapmak isterseniz

USB Disk Storage Format Tool burdan indirin

CMD.exe yapılan işlemlerde  hata sebepleri bulmak oldukça zor uzman olmak gerekir illada ben bu hatayı

diğer uzman arkadaşlarda size cevap yazabilir takipe kalın

çözecem derseniz internetten araştırmaya devam edin kolay gelsin

emrekagan 7 yıl önce

uzmanim.net değil mi burası :) Neyse teşekkür ederim.

candan 7 yıl önce

size bir çözüm yolu sunuldu