DISM CheckHealth seçeneği bu bağlamda tanınmıyor hata:87 hatası alıyorum. ne yapmalıyım?

monodrax (58) 3 yıl önce sordu

Windows 7 kullanıyorum. Arkadaşlar şu kodu yazınca hata:87 alıyorum:

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

bunu nasıl çözebilirim?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

DISM komutunun her parametresi tüm işletim sistemlerinde çalışmaz.

Mesela şu parametreler Windows 8 öncesinde kullanılamaz

  • /CheckHealth
  • /ScanHealth
  • /RestoreHealth
  • /Source
  • /LimitAcces

Windows 7 kullanıyormuşsun. Bu sebepten sende CheckHealth parametresi hata veriyor ve hata:87  alıyorsun. Windows 7 işletim sisteminde DISM komutunda CheckHealth parametresi çalışmaz.

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Bu sorun genelde şu nedenlerden kaynaklanır,

  • Yanlış komut veya boşluklar.
  • Windows'un bazı hatalı sürümlerinde yani sıkıntılı sürümlerinde karşılaşılabiliyor.

1. Çözüm:

CMD'yi yönetici olarak aç ve şu komutu girmeyi dene.

  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

2. Çözüm:

Cihazına gelen en son güncellemeyi yap. Bilgisayarını güncelle kısacası.

monodrax 3 yıl önce

bilgisayar günceldir. scanhealth %100 oldu fakat Restorehealth'ta hata:87 hatası verdi.

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarın güncel mi @monodrax

darkcrak 3 yıl önce

sfc/scannow 'u dene sonra DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth dene

monodrax 3 yıl önce

win7 sp3'tur. bütün güncellemelerini yaptım. sfc/scannow yaptım fakat aynıdır.