Dizüstü bilgisayarımın ekranı 60 hz harici 144 veya 240 hz monitör alsam oyunlarda daha iyi sonuç alabilir miyim?

sibermedia (23) 3 yıl önce sordu

Dizüstü bilgisayarımın ekranı 60 hz harici 144 veya 240 hz monitör alsam oyunlarda daha iyi sonuç alabilir miyim? Mevcut sistem destekler mi?

Toplam 2 cevap

hydra (3800) 3 yıl önce cevapladı

Oyunlarda 144 FPS'i geçmediği sürece 144 Hz alınması gereksiz, ama ileriye dönüklük açısındann tabii ki 144 Hz alınmalı. Oyunlarda ayar farketmeksizin 144 FPS'in altına düşüyorsa 144 Hz'den verim alamazsın. Mevcut sistemin d estekleyip desteklemediğini bilemem, çünkü laptopun HDMI çıkışının sürümü önemli.

sibermedia (23) 3 yıl önce cevapladı

Anladım. 110 fps alıyorum o zaman gerek yok. Daha iyi bir bilgisayar almak daha mantıklı. Cevabınız için teşekkürler.