DNS Ana Makine İsmini Bulmak

kullanici622551 (61) 5 yıl önce sordu

dns adresinin ana makine ismi nasıl bulunur?

ybaskin34 5 yıl önce

@kullanici622551 problemini biraz daha açıklayabilir misin ? ( tam olarak öğrenmek istediğin şey nedir ? )

kullanici622551 5 yıl önce

@ybaskin34 öğrenmek istediğim: dns ana makine adını bulmak

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Eğer kastın Hostname bulmaksa nbtstat -a ip adresi komutu ile hostname, ip adresi üzerinden bulunabilir.

nbtstat -a 192.168.1.103

Reverse lookup ayarlanmışsa nslookup komutu da iş yapar.  Örneğin

nslookup 8.8.8.8

gibi sorgulayabilirsin.

kullanici622551 5 yıl önce

teşekkürler. Bilgisayar yok da android üzerinden nasıl bulunur?

alattin 5 yıl önce

Google Playde Nslookup adında bir uygulama var. Sanırım istediğin yapacaktır. @kullanici622551