DNS değiştiremiyorum

alivecan (337) 10 yıl önce sordu

Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) özelliklerine giremiyorum. Özellikler butonu pasif, gri olarak görünüyor. Bu sebepten DNS değiştiremiyorum.

Windows 7 kullanıyorum. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) özellikler butonu aktif durumdaydı. Fakat şimdi özellik butonu kapalı bu yüzden DNS değişmiyor. Ne DNS ayarlarına girebilmek için ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

DNS değiştirmek için TCP / IP  özelliklerine giremiyorsanız TCP IP kaldırın ve yeniden yükleyin.

1. Önce TCP/IP yi resetleyin.  Başlat > Arama Bölümüne  > CMD yazın. Arama sonucunda çıkan cmd.exe'yi sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin. Açılan Komut istemine şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.

netsh int ip reset  C:\ResetIP.txt

Komuttan sonra şu işlemleri yapın.

2: "Microsoft Ağları için istemci" / “Client for Microsoft Networks” kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

3. Yerel ağ özelliklerinden TCP/IP yi yeniden yükleyin. Yükle butonuna basın. “Internet Protocol (TCP/IP)” -> Protokol ekle > Diskteki var  > Gözat  ve şu dosyası seçin: “C:\%WinDir%\inf\nettcpip.inf” *

4. Microsoft Ağları için istemci" / “Client for Microsoft Networks”  yeniden yükleyin.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın. DNS değişmeme sorunu büyük ihtimalle çözülecektir.

teknik21 (31) 10 yıl önce cevapladı

Merhaba ,

Yukardaki İşlemlere Ek Standart Kullanıcya Hitap  Eden  DnsJumper   Yazılımını Tavsiye ederim..Hiçbir  Adware  Vss barındırmayan Kaliteli bir yazılım...

murat 10 yıl önce

Güzel bir programmış, teşekkürler