Domain'e IP atama

genius (190) 3 yıl önce sordu

Öncelikle selamlar, ben hostingerden bir domain almak istiyorum ve domaine atanmıș ip adresi istediğim bir ip adres ile değiștirmek istiyorum. Bu konularda acemiyim.

Yardımınız için teșekkürler!

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Domain aldığın sitede panelde DNS bölümü olur. Buraya girmeli ve bir A Record oluşturmalısın.  DNS yönetimi konusunda tecrüben yoksa bu iş biraz sıkıntılı olabilir.  Aslında basit bir işlemdir.

A example.com  pointsto... işte böyle bir kayıt.

Sendeki Kayıt A  alanadin.com ip adresin şeklinde görünmeli tabi.

genius 3 yıl önce

Teșekkürler!