Dosya Aç - Güvenlik uyarısı - Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musun? igfxtray.exe

abdulbaki (75) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarım açıldığında Dosya Aç - Güvenlik uyarısı - Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musun? igfxtray.exe

uyarısı çıkıyor nasıl yok ederim? Çalıştır'ı tıkladığımda bir şey olmuyor.

Toplam 5 cevap

eyewear (1) 7 yıl önce cevapladı

Çalıştır penceresinde msconfig yazarak başlangıç sekmesinden programlarına bakabilirsin. Eğer oradaki igfxtray.exe dosyasını görürsen devre dışı bırak düzelebilir

brsozl (1961) 7 yıl önce cevapladı

eyewear'ın da dediği gibi Windows 7 kullanıyor isen başlat menüsünde arama bölümüne msconfig yazarak başlangıç seçenekleri altından bilgisayar açılışında açılmasını istediğin programları ayarlayabilirsin.

Eğer Windows 10 kullanıyorsan aynı işlemi Ctrl + Alt + Delete kombinasyonu ile açılan Görev Yöneticisi üzerinden de yapabilirsin.

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Öncelikle: igfxtray.exe nedir? buradan bilgi alabilirsin.

Eğer bu uygulamanın otomatik çalışmasının istiyorsan "Bu dosyayı açmadan önce her zaman sor" kutusundaki işareti kaldırmalısın.

Eğer tamamen kaldırmak istiyorsan  burada anlatıldığı gibi başlangıçtan kaldırabilirsin:

Windows 7 başlangıç programları kaldırma

Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

abdulbaki (75) 7 yıl önce cevapladı

msconfigte bu program adına birşey yok  dediklerinizin hepsini yaptım fakat olmuyo ekran kartını kaldırıp tekrar yüklesem sorun çözülür mü?

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

internetten indirdiğiniz prgramla birlikte arada inen exe dosyası çalıştır tıklatmayın

başlat / görev zamanlayıcı / zaman kitaplığına bakın önce görevi sonlandırın sonra silin