Dosya Kapasite Birimleri Nelerdir ?

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce sordu

 Dosya Kapasite Birimleri Nelerdir ?

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

 Bilgisayara girilen karakterler 0 ve 1 üzerinden değerlendirilir. Yani klavyeden " Y " tuşuna bastığımızda ; bilgisayar " Y " harfini 01000010 olarak algılar. Bilgisayar ardından " Y " harfine dönüştürür.

 Bilgisayarlar yazmış olduğumuz " Y " harfi kadar basit , onun karşılığındaki ikili sistem kodlarını istediğimiz hâle dönüştürmede oldukça hızlıdır.

 Her 0 ve 1 ' e Bit denir. Bit hesaplamalarda kullanılmayacak kadar küçük ölçü birimidir.