Dosya şifreleme virüsü

huseyin55 (1) 8 yıl önce sordu

Merhaba

Nerden geldiğini bilmediğim bir vüris nedeni ile bilgisayarımdaki dosyalar şifrelendi. dosyaların hepsinin sonuna .vvv olarak ibare geldi.Bilgisayar aformat atıldı. dosyaları Usb ye aldım. Ama dosyaları açamıyorum. Konu hakkında internetten araştırdım. yapanlar mevcut ama çok ücret istiyorlar. Dosyaları kurarmanın bir yöntemini bilen bir arkadaş var mı  acaba Dosyalarım word excel pdf ve jpd.

Toplam 3 cevap

candan (4301) 8 yıl önce cevapladı

uzmanım nette daha önce böyle birsoruya cevap vermiş arkadaşımız artı olarak excel uzantılı dosyaların

şifrelerini kaldıran program varhttp://www.rixler.com/excel_password_recovery.htm

huseyin55 (1) 8 yıl önce cevapladı

Cevap verilmiş ama çözüm yok deniyor. Farklı bir yöntemi çıkmış olabilir mi ? vvv uzantılara bir şey yapılamaz deniliyor ama çözenler var mış?

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

Çözümü şu an için mevcut değil. .vvv uzantılı dosyaları açabileceğini iddaa edenlere aldırış etmeyiniz. Zira bu virüsün çözümünün olmamasını kötüye kullanan insanlar şu an heryerde mail adreslerini bırakıyor fakat önce para almayı talep ediyorlar.