dosya uzantısı gizleme sorunu

alpolat (1) 9 yıl önce sordu

dosya uzantılarını gizleyemiyorum.. klasör seçeneklerinden gizlemeye çalıştım tamam dedim ama olmuyor bu sorunu nasıl çözebilirim..

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Dosya uzantılarını gizlemek için,

Klasör seçeneklerinde, Görünüm > gelişmiş ayarlarda

Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle

seçeneğini işaretlemek yeterlidir.  Bu ayarı yaptığınız halde mi dosya uzantıları görünüyor?

temmuz (12505) 9 yıl önce cevapladı

Hakan yanlış işaretli resim göndermiş, acele etti herhalde.. :-)

Aynı resimde görünen en üst satırdaki kutuya işaret (tık) konulacak.

Bilinen ve çok kullanılan uzantıları gizler, hepsini değil. Eğer çok rastlanmayan uzantı ise (*.*tib gibi) işarete rağmen gizlenmez. Belki seninkide böyledir. Bir daha bakarsan anlaşılır.

hakan 9 yıl önce

Hazırda bu vardı :)

temmuz 9 yıl önce

:-)