Dosyalarımda alka yazıyor sorunu nasıl çözülür?

kullanici679537 (1) 4 yıl önce sordu

Windows 10 kullanıyorum ve tarayıcı üzerinden program indirdim daha sonra bütün resim ve video gibi bir çok dosyalar çalışmadı ve dosyaların sonunda alka yazıyor bu sorunu nasıl çözerim kesin bir çözümü varmı?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Dosyaların şifrelenmiş. Fidye virüsü bulaşmış: https://uzmanim.net/soru/alka-fidye-virusu-nedir-cozumu-var-mi/102250 buradan yapabileceklerini okyabilirsin. Bunun dışımda yapabileceğin pek bi şey yok.