DRM korumasını kaldırmak yasal mı?

ebuhasan (30) 4 yıl önce sordu

Dijital Filmlerdeki DRM korumasını kaldırmak yasal mı?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

DRM (Digital Rights Management) / Dijital Haklar Yönetimi, telif hakkıyla korunan materyaller için geliştirilmiş dijital bir teknolojidir. Elbette DRM kaldırmak yasal değil. DRM zaten film, müzik kopyalanmasın, paylaşılmasın diye var. DRM kaldırdığında dijital materlal korumasız kalıyor. Bu da o eseri kopyalanabilir kılıyor.

DRM kaldırmak yasal bir işlem değil.

omercik (9418) 4 yıl önce cevapladı

Yasal bir işlem değil ancak herhangi bir ortamda satışını yapmaya çalışmadığın sürece yasal olarak başının derde gireceğini sanmıyorum.