Dsl sabit ama internet ışığı yanmıyor

sherlock (1) 4 yıl önce sordu

Merhabalar ben türk telekomdan internet almaktayım geçen gün birden bire internetim gitti ve daha da gelmedi modemi sıfırladım kullanıcı adı şifreyi girdim çare olmadı türk telekomu aradım arıza kaydı oluşturup durdular modemin dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı yanmıyor kullanıcı adı ve şifremi yeniledim yine de düzelmedi. Modemin arayüzüne girdiğimde wan ayarlarının olmadığını dsl_internet ayarlarının ip almadığını gördüm türk telekom bana sizden kaynaklı arıza var diyince tüm kabloları yeniledim splitterı çıkardım airties modemi taktım ama onun arayüzünde de "ip" kutucuğunun karşısında sadece "-: vardı lütfen yardımcı olabilecek biri yardım etsin artık 12 gündür internetim yok ve uzaktan eğitim derslerime katılamıyorum.

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Şimdi kablolardan kaynaklı diyecem fakat kabloları değişmişsin sanırsam alt yapıda sorun ola bilir

VDSL mi kullanıyorsun yoksa ADSL'mi

sherlock 4 yıl önce

Adsl kullanıyorum

darkcrak 4 yıl önce

O zaman alt yapıda sorun var @sherlock komşularında da sorun var mı?

sherlock 4 yıl önce

Hayır sadece bende sorun var tp linki de aradım modemi istiyolar sadece bana tek gereken wan ayarları oysa ki

darkcrak 4 yıl önce

Hangi şeyle aboneliğin var Türktelekom mu? @sherlock

sherlock 4 yıl önce

@darkcrak türk telekom ne yazıkki

darkcrak 4 yıl önce

Türktelekom :// kabloların ucunda sorun var mı doğru yere yerleştirdiğinden emin misin? @sherlock

darkcrak 4 yıl önce

Ayrıca Türktelekom'u ilgilenmiyorsa dakka başı ara dur gelmiyorsunuz vs. vs. de onlar anlar ki bırakmıyacaklar bizi o zaman gideli bazen öyle oluyor @sherlock

darkcrak 4 yıl önce

Şu sitede de bir şikayet dilekcesi oluştur https://www.sikayetvar.com/turk-telekom

sherlock 4 yıl önce

Günde 6 kere arıyorum geldik baktık diyolar ma hiçbir değişiklik yok biliyorum kablolardan değil sorun ya şebeke kaynaklı ya da modeme gelen ayarlardan kaynaklı kabloları sürekli değiştirdim zaten 2 tane uç var değiştire değiştire taktım hiçbir faydasını görmedim artık dediğiniz siteye başvuracağım yapacak birşey yok. @darkcrak

darkcrak 4 yıl önce

Olmadı Türktelekom Müdürlüğüne başvuru'da bulun dilekçe ile @sherlock