Dsrlte.exe nedir, virüs mü?

hakan (15424) 9 yıl önce sordu

Windows 8 Görev Yöneticisinde dsrlte.exe adında ve işlemciyi %100 kullanan, dolayısı ile bilgisayarın kasmasına sebep olan ve yavaşlatan bir işlem var. dsrlte.exe dosyası nedir? dsrlte.exe virüs mü?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

dsrlte.exe nedir?

dsrlte.exe dosyası bilgisayara yüklenen Pay-By-Ads' Yahoo! Search adındaki programa ait bir dosyadır.  Pay-by-Ads Yahoo! Search  uygulaması Yahoo'nun adını kullanarak kullanıcıları yanıtlan bir tür reklam yazılımıdır. dsrlte.exe, siz farkında olmadan gezindiğiniz web sitelerinin içine reklam yerleştirir.  Bu reklamlar o siteye aitmiş gibi görünür.  Özellikle banner türü reklamlar ve link reklamları yerleştirir.

dsrlte.exe virüs mü?

dsrlte.exe, pek çok antivirüs tarafından zararlı yazılım olarak tespit edilir.

  • Lavasoft Ad-Aware Adware.Agent.OGO
  • AVG Paybyads
  • Emsisoft Anti-Malware Adware.Agent.OGO
  • Malwarebytes PUP.Optional.PayByAds.A

adları ile tespit eder ve bu zararlı yazılımı temizleyebilir. dsrlte.exe virüs olmamakle beraber bilgisayardan kesinlikle kaldırılmalıdır.

Program C:\users\user\appdata\local\pay-by-ads\yahoo! search\1.3.8.2 klasörüne kurulur ve  çalıştırılabilir dosyası C:\users\user\appdata\local\pay-by-ads\yahoo! search\1.3.8.2\dsrlte.exe dosyasıdır.

Ayrıca Yahoo! Search uygulaması şu dosyalardan oluşur.

  • chrmXtn.dll
  • ffxtn.dll
  • sqlite.dll

Dsrlte.exe nasıl silinir?

Aşağıdaki programlar dsrlte.exe  zararlısını bulabilir ve temizleyebilir:

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

MalwareBytes  Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?