dx.com (Deal Extreme) dan telefon alınır mı?

acemiadam (220) 5 yıl önce sordu

Bir telefon almak istiyorum. Aradığım telefon da dx.com yani Deal Extreme'de var. Fiyatı da buradakinin yarısı kadar. Türkiyeye ücretsiz gönderi de yapıyor. Merak ettiğim ben dx.com'dan telefon alsam gümrükte filan bir sorun yaşar mıyım? Deal Extreme'den telefon alınır mı?

Almak istediğim telefon Xiaomi marka bir telefon. Daha önceden Deal Extreme'den telefon alan var mı?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Dx.com yani Deal Extreme veya herhangi bir yurtdışı sitesinden telefon alınmaz. Telefon gibi elektronik cihazlar gümrükten bu şekilde geçmez.  Geçmesi için bir şekilde incelemede telefon olduğunun fark edilmemesi gerekir.

Ben vergisini vereyim alayım desen de o iş öyle yürümüyor. Bir şekilde dikkatlerinden kaçtı ve telefon sana ulaştı diyelim. Bu sefer de IMEI kayıtlı olmadığı için  telefonu kullanamayacaksın.

Deal Extreme da fiyatlar bize göre çok düşük olabiliyor. Telefon dışında başka şeyler alabilirsin ama telefon almanı önermem. Telefonun eline ulaşması bir şekilde ulaşsa bile burada kullanman çok zor.

Varsa yurt dışına çıkan birine aldırırsın. Dönüşte de telefona işletir sorunsuzca kullanırsın.

acemiadam 5 yıl önce

Teşekkür ederim çok yardımcı oluyorsunuz.