Ekran kartı sarı ünlem işareti sorununu nasıl çözerim?

nvidiagtx (690) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından baktım, ekran kartı sürücüsünde sarı ünlem işareti var. DDU programıyla sürücüyü kaldırdım ve tekrar yükledim.

NOT: Nvidia Game Ready indirip kurmuştum, Masaüstüne sağ tıkladıgım zaman NVİDİA DENETİM MASASI Gelmiyor sistem tepsiisnde Nvidia işareti var tıkladığım zaman tepki vermiyor sağ tıklayıp Nvidia Denetim masasına tıkladığım zman yine tepki yok.

temmuz 6 yıl önce

Nvidia destek sayfasında kaç tane Game Ready isimli sürücü var. Hangisini indirip kurmuştun? Önceki konuda benim paylaştığımı değilde başka bir Game Ready isimli sürücüyümü yoksa? Kaç kere yazdım halbuki bu sürücü olacak diye. Madem denilenleri tam dinlemeyeceksen neden soruyorsun? :(

nvidiagtx 6 yıl önce

abi kusura bakma Game Ready çıkıyor zaten onu indirdim

nvidiagtx 6 yıl önce

@temmuz

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Sürücüyü kaldırıp NVIDIA'nın sitesinden kendin manuel olarak indir ve öyle kurulumu yapmayı dene.

http://www.nvidia.com.tr/drivers adresine gidip ekran kartını seçersin ve ona uygun sürücü karşına gelir. Bunu dene bakalım.

nvidiagtx 6 yıl önce

abi sürücüye geri dön dedim @farurhenho , dön dedikten sonra GTX 1050 Ti yerine " Microsoft temle görüntü bağdaştırıcısı olarak kaldı ??

nvidiagtx 6 yıl önce

güncelle dedim düzeldi

nvidiagtx 6 yıl önce

abi cihazı kaldır diyorum

nvidiagtx 6 yıl önce

sıkıntı çıkarmı

temmuz 6 yıl önce

Paylaştığın linkteki Windows 7 için, Windows 10 64 Bit değil @farurhenho

nvidiagtx 6 yıl önce

abi illa indirmek şartmı aynı sürüm ;PC mde var aynı model aynı ad

temmuz 6 yıl önce

Baktımda zaten ekran kartıda farklıymış :) Herhalde oradan kendine (sistemine ve kartına) uygun olanı seç diyor @farurhenho Ama ben önceki konusunda @nvidiagtx 'ın verdiği işletim sistemine ve kartına uygun linki zaten vermiştim. Meğer Aygıt Yöneticisinde bu sürücü hatalı / problemli görülüyormuş, bunu şimdi söylüyor. Neyse, otomatik ara ve ekran kartını sök ve yeniden tak @nvidiagtx

omercik 6 yıl önce

Eğer ekran kartını biliyorsan verdiğim linkten seçip sürücüyü indirir ve kurabilirsin, bunu kastediyorum. Sorun düzeldiyse sıkıntı yok. @nvidiagtx @temmuz

nvidiagtx 6 yıl önce

abi yok yeni görüldü

nvidiagtx 6 yıl önce

ama düzelttim :D

omercik 6 yıl önce

Hayırlı olsun. Nasıl düzelttiğini de yaz bari.. @nvidiagtx

nvidiagtx 6 yıl önce

unuttum :D @farurhenho

nvidiagtx 6 yıl önce

abi Düzelmeid çıldırcam Aşşağıya atıcam artık kasayı yaa :/

nvidiagtx 6 yıl önce

:( w3w

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Sen ya ekran kartını bilmiyorsun yada işletim sistemini.. Yada bunlardan birini tam bilmiyorsun.

Farurhenhonun paylaştığı linkte bir "OTOMATİK CİHAZ BELİRLEME" var, birde onu dene bakalım.

Önce DDU ile hatalı olanı kaldır.

Edit:

İşletim sistemini yada ekran kartını tam bilmiyorsun demiştim ama anakartında anakartının PCI Express slotundada bir problem olabilir. İstersen birde ekran kartını bir sök ve sonra yerine -sıkı bir şekilde- yeniden tak.

nvidiagtx 6 yıl önce

Biliyorum Win10 64 bit, GTx 1050ti,

nvidiagtx 6 yıl önce

ama abi düzeldi

nvidiagtx 6 yıl önce

yapmama gerek varmı şu edit kısmını ?

nvidiagtx 6 yıl önce

@temmız

nvidiagtx 6 yıl önce

@temmuz

temmuz 6 yıl önce

Oraya bir göz atmakta fayda var. Bir gevşeklik falan olabilir. Gevşemişse sıkıştırmalısın. Bir dahada daha dikkatli ol, gereksiz yere uğraşmayalım. Geçmiş olsun. @nvidiagtx

nvidiagtx 6 yıl önce

sağolasın

nvidiagtx 6 yıl önce

abi görev yöneticisini açtığım zaman GPU yok neden olabilir?

nvidiagtx 6 yıl önce

güncelleme ile alaklaımı

nvidiagtx 6 yıl önce

@temmuz

nvidiagtx 6 yıl önce

düzelttim

temmuz 6 yıl önce

Ekran kartını yuvasında sıkıştır demiştim. Kasaya bağlamada bir vidası olacak onuda sık ve üstten slotuna bastırarak iyice slota oturmasını sağla @nvidiagtx