Ekran Kartım Kaç GB?

ertugrulbeym (5) 5 yıl önce sordu

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, (Dxdiag)tan baktığım da Yaklaşık Top. Bellek 4167MB, Görüntü belleği VRAM 128 MB, Paylaşılan Bellek 4039 MB yazmakta.. Bu durumda benim ekran kartım kaç GB pek bilgim yok uzman arkadaşlara sormak istedim şimdiden çok teşekkür ederim.

Toplam 3 cevap

darkcrak (5170) 5 yıl önce cevapladı

Senin ekran kartın 128mb vRam ekran kartının kaç gb veya mb olduğunu diyor

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Ekran kartın paylaşımlı. 128MB belleği var fiziksel olarak. Paylaşımlı demek şu anlama geliyor: Ekran kartına bellek lazım olursa bilgisayarın RAM'inden alır. Yani ihtiyacı olduğunda 4GB'a kadar senin RAM'i kullanabilir gibi düşünebilirsin.

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Bu resimde senin ekran kartın 128MB fiziksel belleğe sahip demektir.  Ekran kartının üzerinde 128 MB ram var. GB değil. MB Yani 1GB'ın 8'de 1'i. Bu şu anlama geliyor. Senin kullandığın anakart tümleşik bir ekran kartına sahip. Anakartın üzerinde yapışık ekran kartın. Veya işlemcine entegre.

Dxdiag ekranında bir de oluşturucu diye bir bölüm var mı?

Burada böyle bir değer varsa sende çift ekran kartı var demektir. Bu ekran kartı da 4GB belleğe sahip.

Böylelikle ekran kartım kaç GB sorusunun iki cevabı olur:

  1. Entegre ekran kartın 128MB belleğe sahip
  2. Harici ekran kartın 4GB belleğe sahip.