Ekran kartım VGA bağdaştırıcı olarak görünüyor, ne yapmalıyım?

receperen (1) 3 yıl önce sordu

Öncelikle ben bilgisayarıma yeni format attım, bilgisayarı açtığımda ekran 4:3 çözünürlükler destekliyordu bende ekran kartını kontrol ettim ve ekran kartı VGA gözüküyor. İlgilenirseniz teşekkür ederim...

  • Ekran kartı: GT 710
  • İşlemci: 4 Core AMD ( model adını bilmiyorum )
  • İşletim sistemi: Win7 64 bit

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Driver'ı kurmamışsın, GT 710 driverını indirip kurman gerekli. Aşağıdaki linke tıklarsan otomatik indirir, sadece yüklemen yeterli.

receperen 3 yıl önce

driver kurulumda hata veriyor bir daha deniyim ama olucağını sanmıyorum.

hydra 3 yıl önce

Nasıl bir hata veriyor? Hata kodu ya da SS atar mısın? @receperen

receperen 3 yıl önce

windows 7 needs install the SHA 2 update support patches before this installation can continue. Download and install KB4474419 and KB4490628

receperen 3 yıl önce

patches to get sha 2 support more information can be found from microsoft.

receperen 3 yıl önce

hata bu ss atamadım sistem kontrolünde bu gözüküyor

hydra 3 yıl önce

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/ bunu indirir misin? @receperen

receperen 3 yıl önce

kurulumunu yapıyorum

receperen 3 yıl önce

kurulum başarısız diyor

receperen 3 yıl önce

sorunu nasıl giderice ?

hydra 3 yıl önce

Formattan sonra ne yaptınız? İlk hatada SHA2 update'ine ihtiyacınız var diyor ve iki paketin kurulmasını istiyor. Tekrar format atabilirsen Service Pack 3 olanını at sisteme, Windows 10 yüklersen sisteme daha iyi olur. @receperen

receperen 3 yıl önce

ben zaten windows 7 yi geçici olarak yüklemiştim şuan direk windows 10 veya 8.1 e geçersem bu sorun düzelecekmi

receperen 3 yıl önce

win 10 veya 8.1 formatı atıyımmı ?

hydra 3 yıl önce

RAM kaç gb ?@receperen

receperen 3 yıl önce

2 ama yeterli oluyor şahsen

hydra 3 yıl önce

2 GB RAM Windows 10 için yavaş kalır, 8.1 deneyebilirsin. @receperen

receperen 3 yıl önce

peki kesin düzeliyor sorun değilmi ama

hydra 3 yıl önce

Düzeleceğini düşünüyorum, zarar gelmez. @receperen Düzelmezse tekrar yaz yardımcı olmaya çalışırım

receperen 3 yıl önce

peki saolun