Ekran Kartımda Kod:43 hatasını alıyorum

sadecemerakli (9) 2 yıl önce sordu

Ekran Kartımda Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) bu yazı çıkıyor

Toplam 3 cevap

xbedirhanx (836) 2 yıl önce cevapladı

Arama çubuğuna "aygıt yöneticisi" yazın. Sonra "görüntü bağdaştırıcıları" seçeneğinin yanındaki ok ikonuna tıklayın ve açılan satırdaki AMD RX VEGA 10'a sağ tıklayıp silin. Yazılımlarla birlikte silinsin mi diye bir uyarı gelecektir. Yazılımı da silme seçeneğini işaretleyip devam edin. Sonra muhtemelen ekranınız titreşecek ve ekran çözünürlülüğü değişecek, bu normal bir durum. Ardından AMD'nin internet sitesini açın ve sitede "sürücüler ve destek" bölümüne gidin. Açılan sayfada indirme butonuna tıklayın. Sonra inen exe dosyasını açın ve sürekli ileri diyerek devam edin. Size biraz bekletmeden sonra bir seçim ekranı gelecektir, muhtemelen burda iki sürüm görünür, siz sürüm özellikleri arasında geniş çaplı test edilmiş özelliği bulunanı seçin, ayrıca fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini de seçmenizde fayda var(fabrika ayarlarına sıfırlamada hiçbir veri kaybınız vb. olmaz, çekinmeden fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.) Zaten gerisi basit. Bu işlemler ekran kartı sürücünüzü güncelleyecek. Biraz bekletme olabilir. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sorununuz muhtemelen çözülür. Bir sıkıntı olursa bize bildirirsiniz.

sadecemerakli 2 yıl önce

Auto Detect yazan yer mi

xbedirhanx 2 yıl önce

Evet, oraya tıklamanız gerekiyor. Ayrıca bu videodan detaylı olarak nasıl kuracağınızı görebilirsiniz: https://youtu.be/TUrTzJtQ12w

sadecemerakli 2 yıl önce

beki driveri sildiğimde ekran kararımı

xbedirhanx 2 yıl önce

Normal şartlarda böyle olmaması gerek. Endişe etmeniz gereken bir durum değil bu. Basit bir işlem, driveri silseniz bile pc kullanmaya devam edebileceksiniz. Sadec yeni driveri yükleyene kadar ekran çözünürlülüğü değişik olacak.

sadecemerakli 2 yıl önce

Sağol Sayende Yaptım :D

xbedirhanx 2 yıl önce

Rice ederim:)

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Laptop mu, masaüstü mü? Ekran kartı sorunsuz çalışıyor mu?

sadecemerakli (9) 2 yıl önce cevapladı

Laptop evet görüntüde sıkıntı yok ama bilgisayarımda uyku modu yok uykuya almaya çalıştığımda kapanıyor ve çok fazla ısınıyor

xbedirhanx 2 yıl önce

Ekran kartı markanız nedir?

sadecemerakli 2 yıl önce

AMD Radeon RX Vega 10 Graphics